Tüdőrák ellen használható a pecsétviaszgomba – Hogyan segíthet?

Az eredeti dr. Fachet gyógygomba egyenesen a feltalálótól

Tüdőrák ellen pecsétviaszgomba

A tüdőrák a leggyakrabban előforduló rosszindulatú daganat és a rákok közül ebben halnak meg a legtöbben. Magyarországon sincs ez másképp hazánkban százezer lakosra mintegy 90 tüdőrák-eredetű halálozás jut, ami a legmagasabb az Európai Unióban. Ezért is kell minden esélyt megragadni, ha a tüdőrák ellen, és ebben egy nemzetközi tanulmány szerint a pecsétviaszgombának kitüntetett szerepe lehet.

Teljesen természetes reakció, hogy a betegek mindent megpróbálnak megtenni a tüdőrák ellen. A hagyományos kezelések, így a sugarazás, a gyógyszerek, a kemoterápia és a sebészeti beavatkozás mellett sokan fordulnak az alternatív megoldásokhoz, illetve a kiegészítő terápiákhoz.
Utóbbi a kulcs, hiszen fontos leszögezni, hogy az orvosi megoldások kiegészítéséről lehet szó, azokról a komplementer kúrákról, amelyek erősítik az elrendelt kezelések hatását.

Mennyire veszélyes a tüdőrák?

Azt kell mondani, hogy a későn felfedezett tüdőrák a leghalálosabb rosszindulatú daganat. Általában a statisztikák azt mutatják, hogy a rákos megbetegedések közül ez okozza a legtöbb halálesetet. Kialakulásában a genetikai tényezők (örökletesség) és a környezeti hatások (életmód) egyaránt közrejátszhat. Köztudott, hogy a legfontosabb rizikófaktor a dohányzás, és ez nem csupán üres állítás. Tény, hogy a tüdőrákban szenvedők mindössze 10 százalékát teszik ki azok, akik nem dohányoznak. Köztük viszont nagyobb a nők aránya, amit a tudósok a többi között a konyhai foglalatosságok közben keletkező füstnek, a humán papillomavírus fertőzésnek, az öröklött genetikai hajlamnak és valamennyire a passzív dohányzásnak, azaz a környezetükben keletkező dohányfüstnek tulajdonítanak.
Ma már az orvostudomány elérte azt a szintet, hogy kijelenthető: az kezdeti stádiumban felismert és kezelni kezdett tüdőrák, amennyiben még nem képzett távoli áttétet jó eséllyel teljes mértékben gyógyítható. A fókusz tehát a megelőzés mellett a minél korábbi felismerésen van.

Tüdőrák ellen pecsétviaszgomba

Így van ez a pecsétviaszgomba (Ganoderma lucidum) esetében is, amelyet széles körben alkalmaznak különféle rákos megbetegedések, és különösen a tüdőrák kezelésére, az egészség visszanyerésére és az élettartam növelésére.
Hatékonyságát fő biokomponenseinek, elsősorban a terpéneknek, fehérjéknek és még inkább a poliszacharidoknak, illetve ezek rendkívüli aktivitásának köszönheti. Összetevői elősegítik a rákos sejtek apoptózisát, tehát a programozott sejthalált, valamint támogatják az autofágiát. Ami valójában a sejtek természetes, konzervált lebomlását majd újraépülését jelenti. Az autofágia az emberi sejtek újrahasznosítási folyamata, a feleslegessé vált, sérült vagy éppen káros komponensek a lizoszómákba kerülnek, ahol az enzimek lebontják őket. Az eközben keletkező energiát a sejt megújulásához, újra felépüléséhez használja fel a szervezet.
És ez még koránt sem minden, amit a pecsétviaszgomba el tud érni a tüdőrák ellen, mivel komponensei szabályozzák a sejtciklusban, az immunválaszban, az apoptózisban és az autofágiában részt vevő gének expresszióját. A jelátvitel befolyásolásával a pecsétviaszgomba közvetlenül képes hatni a daganatra.

Nem mindegy honnan van

Általában minden gyógygombára igaz, hogy jótékony hatásaikat nagyban befolyásolja a termőterület. Így van ez a pecsétviaszgomba esetében is, amelynek tüdőrák elleni tulajdonságát ráadásul a használt faja ugyanígy meghatározza. Tudni kell, hogy a pecsétviaszgombának, amelyet hagyományosan a halhatatlanság gombájának neveznek, a természetben különböző fajai léteznek. A fajokat morfológiai és anatómiai jellemzőik alapján lehet elkülöníteni, ezeket a látható változatokat, valamint a kemovariánsokat az adott földrajzi elhelyezkedés, tehát az uralkodó környezeti feltételek határozzák meg. Nem arról van szó, hogy vannak hatástalan és hatásos fajai.
Mindegyik pecsétviaszgomba tartalmaz olyan összetevőket, amelyek segíthetnek a daganatok és ezen belül a tüdőrák ellen, azonban nem mindegy ezen hatóanyagok mennyisége, illetve minősége. Ezért fontos, hogy ellenőrzött forrásból származó, bevizsgált pecsétviaszgombát fogyasszunk.

Mit mond a tudomány

A Central University of Punjab tanulmánya szerint a pecsétviaszgomba kivonata modulálja a jelátvitelt azzal, hogy megcélozza az NF-κB, a RAS-mitogen által aktivált protein kinázt (MAPK) és apoptózis indukál a tüdő erősen invazív rákos sejtjeiben. Megállapították, hogy számtalan olyan összetevőt tartalmaz, amelyek létfontosságúak a rákellenes és az áttéteket gátló hatásoktól kezdve. (1)
Ilyenek a triterpenoidok, amelyek ganodersavként ismertek. Ezek közül a Ganodersav-DM (GA-DM) képes sejthalált indukálni a rákos sejtekben, miközben minimális toxicitást mutat a normális sejtekkel szemben. Stimulálja az immunválaszt a daganatos környezetben, így potenciálisan hosszú távú védelmet nyújthat a rosszindulatú daganatokkal szemben. (2)
A pecsétviaszgombban található immunmoduláló fehérje, a GMI gátló hatás mutatott egy tajvani kísérletben az EGF által kiváltott migrációra és invázióra. A kutatók szerint a GMI segíthet a tumor-metasztázis elleni küzdelemben. (3)

Akadályozza az áttétek kialakulását

Nemcsak önmagában, hanem azért is rendkívül veszélyes a tüdőrák, mert gyorsan képez áttéteket. Ha tehát a tüdőrák ellen vesszük fel a harcot erre mindenképpen gondolni kell. A pecsétviaszgomba pedig ebben az esetben is jó választás lehet, a Central University of Punjab kutatói leírják ugyanis, hogy a gyógygomba kivonata szájon át adagolva gátolhatja az emlő-tüdőrák áttéteket. Ennek oka, hogy irányítja az invazív viselkedést szabályozó géneket.
És ez még nem minden, hiszen a pecsétviaszgomba és a tüskegomba micéliumából előállított vegyület akadályozza a rákos sejtek szaporodását. Kutatások szerint leállította a sejtciklust a kezdeti daganatnál és csökkentette az MMP és a Bcl-2 fehérjeszinteket, miközben növelte a reaktív oxigénfajták (ROS) képződését, az apoptózist, valamint stimulálta a p53 és pro-apoptotikus fehérjéket. A vegyület antiproliferatív és proapoptotikus hatású, így kemoterápiás szerként használható.

Források:

(1) https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/1010428317707437
(2) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5795599

(3) https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1359511310002229

Pecsétviaszgombát a dr. Fachet Vital Defense Basic és a dr. Fachet VItal Defense Plus készítmények is tartalmaznak méghozzá az ideális mennyiségben. Az alapanyag a Fachet professzor által meghatározott termőterületről származik, ami garanciát jelent a legjobb minőségre és a leggazdagabb hatóanyag-tartalomra.

A cikkben olvasható állítások nem vonatkoznak közvetlenül a honlapon szereplő termékeinkre